Kredyt na nieruchomość dla firm

Kredyt hipoteczny dla firm – łatwo i bez problemu

Kredyt dla firmy na zakup nieruchomości nie jest łatwą sprawą. Z jakiś raczej mało sensownych przyczyn firma uznawana jest za mało stabilną formę dochodu. Jednak paradoksalnie pracownik takiej firmy mający stałe zatrudnienie oraz dochód, nie będzie miał szczególnych trudności. Skoro jednak zasady są takie a nie inne, nie pozostaje nam nic innego jak opracowanie skutecznego planu aby kredyt uzyskać. Poniżej wszelkie informacje jakie mogą być przydatne w organizowaniu kredytu na nieruchomość dla firm.

Nie da się ukryć, że banki zdecydowanie bardziej skłonią się do udzielenia kredytu firmom, które mogą pochwalić się jakąś dłuższą historią pełną sukcesów. Jeśli firma działa na rynku parę lat i radzi sobie doskonale, to wówczas nie będzie większych trudności aby kredyt zdobyć. Chyba, że kwota kredytu jest niebywale wysoka. Warto również dodać, że bank będzie nieco bardziej przychylny klientom, którzy chcą nieruchomość kupić aby wynajmować. Pieniądze na regulowanie raty będą więc każdego miesiąca, nawet jeśli firma nieco straci dochody. Kupno nieruchomości pod wynajem, zwłaszcza w dużym mieście to niemal gwarantowany sukces.

Na zakup nieruchomości na inwestycję, warto jest zastanowić się czy powołanie spółki celowej nie będzie dobrym pomysłem. Spółka celowa może ubiegać się o dofinansowanie w imieniu przedsiębiorstwa. Spółka taka ma swoje plusy, otóż nie musi przedstawiać dużych dochodów ani wieloletniej działalności z uwagi na zasady w określaniu jej zdolności kredytowej – okres jej istnienia nie jest brany pod uwagę. Dlaczego jest tak łatwo? Ponieważ ratą kredytu będzie czynsz pochodzący z najmu, o czym wspomniano nieco wcześniej.

O czym możesz nie wiedzieć, a powinieneś:

  • wkład własny do kredytu hipotecznego jest wymagany. Będziesz musiał dysponować kwotą równą 20 % wartości nieruchomości.

  • Zdolność kredytowa będzie oceniana w dość specyficzny sposób. Oparta będzie głównie o umowę najmu z przyszłym najemcą. Dość dziwna sprawa, ponieważ najpierw musisz znaleźć chętnego na lokal, którego posiadasz. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych.

  • Niektóre banki będą również zadowolone jeśli przedstawisz list intencyjny chętnych na wynajem Twojego lokalu.